Briko

Briko

BRIKO je italská společnost specializující se na návrh a výrobu kvalitního sportovního vybavení a oděvů. Založena byla v roce 1985 v Miláně a původně se zaměřovala na výrobu lyžařských přileb a brýlí pro profesionální sportovce. V průběhu let BRIKO rozšířila svůj sortiment o širokou škálu sportovního vybavení, včetně cyklistických přileb, slunečních brýlí a lyžařských oděvů. Společnost se pyšní použitím nejnovějších technologií a inovativních materiálů, aby vytvářela produkty, které jsou funkční a stylové. Dnes je BRIKO dobře známou značkou v oblasti sportovního průmyslu se silnou přítomností v Evropě a Severní Americe. 

O značce
2020 - Ilka Štuhec

Rok 2024 přináší do světa sportovního vybavení od Briko® revoluční změny. Značka představuje zcela novou sérii brýlí, kde žádný detail nezůstal nedotčen. Investice do inovativních technologií čoček, konkrétně technologie SHARP LITE, posouvá kvalitu na zcela novou úroveň. Sezóna 2024 s sebou nese nejen výraznější kvalitu výrobků, ale také zlepšený komfort při užívání a moderní design. Briko® opět potvrzuje svou vedoucí pozici v oblasti inovací ve sportovním vybavení.

2014 - Lindsey Vonn

V roce 2014 získala Briko® ocenění Ispo Award Winner 14/15 za brýle LAVA a přilbu VULCANO 6.8. Tato přilba, certifikovaná FIS 6.8, se stala standardem pro každého sportovce.

V roce 2017 firma Briko® osvojila společnost BasicNet, další krok směrem k udržení své pozice v čele inovací a bezpečnosti ve světě sportovního vybavení.

1998 - Marco Pantani

V roce 2000 Briko® pokračuje ve svém úspěchu v Nultých letech díky partnerstvím s elitními cyklistickými a lyžařskými týmy, včetně Mercatone Uno, Fassa Bortolo a Slovinského národního kros lyžařského týmu. Mezi sportovci, kteří zvolili Briko®, patří Alberto Tomba, Lindsey Vonnová, Bode Miller a další špičková jména. Briko® zůstává synonymem kvality a inovací ve světě sportovního vybavení.

1996 - Paola Pezzo

V roce 1997 přichází na trh Raider Extreme, lyžařské brýle od Briko® pro extrémní sporty. Značka také uvádí model Detector Mo.z.a.r s vyváženou lehkostí a ochranou. Téhož roku představuje model Crono, navržený pro rekordy v aerodynamickém tunelu s Windshape Evoluzione z karbonu a pryskyřice, zlepšující aerodynamiku a snižující zátěž na krční svaly.

1994 - Alberto Tomba

V roce 1989 se společnost Briko® zaměřila na brýle představujíc nové inovativní čočky Thrama. Tyto čočky, používané v soutěžích Albertem Tombou, filtrovaly modré světlo a zlepšují sportovcův zrak v různých povětrnostních podmínkách. Stejně tak byla představena první sjezdová přilba splňující evropské normy s hrdým sportovním homologačním certifikátem č. 001.

1991 - Mario Cipollini

V roce 1985 se Alberto Brignone, odpovědný za materiály pro italský národní tým alpského lyžování, rozhodl vytvořit lyže pod značkou Briko®. Díky inovativnímu grafenu a směsi s algoflonem se černé voskové lyže staly klíčovým prvkem, který přispěl k vítězství italského týmu vedeného Mairem, Piantanidou a Perathonerem.

Lyžaři jako ALBERTO TOMBA, MARC GIRARDELLI, LASSE KJUS, DEBORAH COMPAGNONI, KRISTO, KRISTOVA,  NORDIC lyžaře, jako je BJORN DAEHLIE, PILLER COTTRER nebo cyklistickými ikonami jako TONY ROMINGER, MARCO PANTANI E MARIO CIPOLLINI. Poslání BRIKO je připojit energii sportovců do svých produktů s ohledem jejich požadavků na maximální výkon a spolehlivou ochranu, své produkty poskytuje i českým reprezentantům ve skicrossu a skocích na lyžích.

Produkty
35 produktů
Přihlášení zavřít