Ski touring je fascinující disciplínou, která v sobě spojuje prvky běžeckého a sjezdového lyžování, a přitom přináší své jedinečné zážitky. Tourování se obvykle odehrává mimo vyznačené a hlídané tratě lyžařských center, což vede k potřebě specifického vybavení, které je schopno zvládnout tuto širokou škálu terénu a podmínek.

Nyní se může zdát, že skitouring je jen o sjíždění svahů. Naopak, sjíždění je jen polovina zábavy. Druhá polovina spočívá v tom, že si vystoupáte na vrchol vlastními silami. Jistě, je to náročné, ale je to také velmi uspokojující.

Skitouring může být jak jednodenní výlet, tak vícedenní expedice s přenocováním v horských chatách nebo stanech. Mnoho lidí si také vybírá skitouring jako způsob, jak objevovat nové oblasti.

Jak jsme již zmínili, skitouring vyžaduje speciální vybavení. Nejpodstatnější jsou lyže s takzvanými "tuleni" nebo výstupovými pásy, které se připevňují na spodní část lyže a umožňují lyžaři stoupat nahoru bez toho, aby se mu lyže sklouzly zpět dolů.

Dalším důležitým prvkem je speciální vázání, které umožňuje volný pohyb paty během stoupání, ale může být uzamčeno pro sjezd. Mnoho lyžařů také používá speciální boty pro skitouring, které jsou výrazně lehčí a pohodlnější než běžné sjezdové boty. 

Návrh lyží pro celou rodinu

Pánské TOURING SKIS ESCAPER 87 OPEN
Dámské TOURING SKIS ESCAPER 87 NANO OPEN
Dětské TOURING ESCAPER 80