20. března

Malý kříšťálový globus pro Tessu Worley!

Vyhlásila, že brzy ukončí kariéru. A v posledním závodě sezony si ještě Tessa Worley(Rossignol)dopřála neuvěřitelnou dávku euforie. Díky čtvrtému místu v obřím slalomu při domácím finále Světového poháru v Méribelu získala francouzská lyžařka malý křišťálový glóbus za celkové prvenství v disciplíně! Průběžně vedoucí Američanka Mikaela Shiffrinová totiž druhé kolo pokazila a propadla se na sedmou příčku. Vítězství brala Italka Federica Brignone (Rossignol)!

Dvaatřicetiletá Francouzka Tessa Worley (Rossignol) se dočkala úspěchu po pěti letech. Naposledy se z trofeje či medaile radovala v roce 2017, kdy v obřím slalomu získala titul mistryně světa a poprvé i křišťálový glóbus.

Tentokrát ovládla pořadí disciplíny o 27 bodů před olympijskou vítězkou Sarou Hector. Švédka, která před finálovým závodem hodnocení vedla, pokazila už 1. kolo a nakonec v neděli obsadila až 14. místo. Mikaela Shiffrin skončila v pořadí obřího slalomu třetí.

Z výhry v posledním závodu sezony se ve Francii radovala po prvním kole druhá Italka Federica Brignone (Rossignol). Krajanku Martu Bassini porazila o 31 setin, třetí skončila Slovenka Petra Vlhová (Rossignol). Mikaela Shiffrin, která v polovině závodu vedla před Brignoneovou o 82 setin, zaostala nakonec za vítězkou v součtu časů o 67 setin.

Finále SP v sjezdovém lyžování v Courchevel Méribel

Ženy - obří slalom: 1. Brignoneová 2:14,68 (1:07,14+1:07,54), 2. Bassinová (obě It.) -0,31 (1:07,69+1:07,30), 3. Vlhová (SR) -0,37 (1:07,40+1:07,65), 4. Worleyová (Fr.) -0,45 (1:07,92+1:07,21) 5. Mowinckelová (Nor.) -0,61 (1:07,16+1:08,13), 6. Gisinová (Švýc.) -0,63 (1:07,98+1:07,33) 7. Shiffrinová (USA) -0,67 (1:06,32+1:09,03), 8. Gasienicová-Danielová (Pol.) -0,78 (1:07,79+1:07,67), 9. Grenierová (Kan.) -0,88 (1:08,00+1:07,56) a Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,88 (1:07,64+1:07,92).

Konečné pořadí obřího slalomu (po 9 závodech): 1. Worley(Rossignol)567, 2. Hector (Švéd.) 540, 3. Shiffrin 507, 4. Vlhová (Rossignol) 491, 5. Bassini 356, 6. Brignone(Rossignol)316.

Konečné pořadí SP (po 37 závodech): 1. Shiffrin 1493, 2. Vlhová (Rossignol) 1309, 3. Brignone (Rossignol) 1055, 4. Mowinckel 880, 5. Gisino 874, 6. Goggia (It.) 873, ...19. Ledecká 443, 57. Dubovská (obě ČR) 124.

19. března

V posledním slalomuzískala bronz Petra Vlhová (Rossignol)!

O žádné glóby už při posledním slalomu v Méribelu nešlo. Ten velký si ve čtvrtek zajistila Mikaela Shiffrinová, ten malý pro nejlepší slalomářku už dlouho patří Petře Vlhové. Překvapivý triumf vybojovala díky fantastické druhé jízdě Slovinka Andreja Slokarová.

Po prvním kole vedla Němka Lena  Dürrová, stejně jako na olympijských hrách či při posledním podniku v Aare. Ani v jednom případě to nakonec na pódium nedotáhla. V Méribelu se jí to podařilo, z vítězství se ale neradovala. Všechny závodnice totiž ve druhém kole vypekla čtyřiadvacetiletá Slovinka Andreja Slokarová, jež zajela druhou nejrychlejší finálovou jízdu a vyhrála. Němka na ni v součtu obou jízd ztratila 48 setin a skončila druhá.

Petra Vlhová (Rossignol) má druhý malý glóbus za slalom! Na třetí místo poskočila ze čtvrté pozice po prvním kole olympijská vítězka a držitelka malého glóbu za slalom Petra Vlhová. Slovenka se tak na pódium postavila při osmi z devíti slalomů v sezoně, pětkrát vyhrála. „Před sezonou jsem si stanovila, že chci další glóbus, a dokázala jsem to. Mám všechno, jsem olympijskou vítězkou a mám malý glóbus za slalom, to je úžasné,“ smála se spokojená Vlhová pod svahem. Malý glóbus za slalom slaví podruhé v kariéře, poprvé uspěla v roce 2020.

Její největší rivalka a vítězka celkového hodnocení SP Mikaela Shiffrinová se z páté pozice propadla až na osmou příčku.Pro Slokarovou jde o druhé vítězství ve Světovém poháru. Na začátku sezony triumfovala v paralelním závodě v rakouském středisku Lech Zürs, tam ale absentovaly největší hvězdy.

20. března

Z norské slalomové dominance vzešel v Méribelu glóbus pro Kristoffersena (Rossignol)!

Potřetí v kariéře bere norský lyžař Henrik Kristoffersen (Rossignol) malý křišťálový glóbus za slalom. Ve finále Světového poháru v Méribelu mu k zisku trofeje stačilo v závěrečném závodu sezony druhé místo za krajanem Atlem Liem McGrathem. V konečném pořadí disciplíny porazil v neděli třetího Rakušana Manuela Fellera o 90 bodů.

Kristoffersen šel do posledního závodu, v němž ještě mělo naději na malý glóbus celkem pět lyžařů, z nejvýhodnější pozice a roli favorita potvrdil. V prvním kole obsadil druhé místo a postavení uhájil. Feller po nevydařené úvodní jízdě ve finále zaútočil z desáté příčky, na zaváhání rivala, které by ho posunulo do čela konečného pořadí, ale čekal marně.

Sedmadvacetiletý Nor ovládl hodnocení slalomu po dvouleté pauze. Předtím trofej získal v letech 2016 a 2020, před dvěma lety navíc vybojoval malý glóbus i za obří slalom.

19. března 2022

Jednoznačný král obřího slalomu, švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál, ovládl i ve finále Světového poháru a vyhrál v Méribelu také poslední závod sezony. Už jistý celkový vítěz seriálu i hodnocení disciplíny porazil téměř o půl sekundy druhého Nora Lucase Braathena, Švýcar Loic Meillard (Rossignol) získal v sobotním obřím slalomu v Méribelu bronz!

17.března

Díky třem vítězstvím super-G v sezoně v této disciplíně jasně získala malý křišťálový glóbus Italka Federica Brignoneová (Rossignol).

12. března

Zlato a bronz pro Rossignol! Napínavý závod v Aare vyhrála Liensberger.

Po dvou měsících se slalomářky vrátily na start závodu v rámci Světového poháru. Vítězství slaví Katharina Liensberger(Rossignol)z Rakouska. Slovenka Petra Vlhová dojela čtvrtá, čímž snížila ztrátu na v boji o velký křišťálový glóbus s Američankou Mikaelou Shiffrinovou na 56 bodů. Rakušanka fantasticky zajela zejména spodní část tratě, v níž jí nikdo nestačil a s přehledem vymazala ztrátu 35 setin sekundy z úvodního kola.