„Věděl jsem, že můžu být rychlý,“ líčil do kamery. „Na tréninku se mi jezdilo dobře, nikdy ale nevíte, jak se vám pojedete v závodě. Jsou to olympijské hry, je to úplně jiný závod.“

Když dorazil do cíle, u jeho jména se rozsvítila zelená čísla a průběžné vedení. Věděl, že pro medaili udělal vše. Hlasitě se rozkřičel, máchal rukou, slavil. A jeho radost se jen a jen stupňovala.

Postupně se před něj nedostali Němec Strasser, Švýcar Meillard, Norové Foss Solevaag a Kristoffersen. A nakonec ani Rakušan Strolz, nejlepší z úvodního kola.

 Čtyřiadvacetiletý Francouz tak mohl propadnout obrovské euforii. Po čtvrtém místě ze slalomu v Pchjongčchangu 2018 si tentokrát připsal zlato. „Byl to úžasný sen. Dlouhý, stresující, ale na jeho konci jsem ohromně šťastný,“ povídal a omlouval se za brýle, které měl na obličeji. „Jinak bych brečel,“ smál se.

Noël ve druhém kole předvedl jasně nejlepší výkon. Jako jeden ze dvou závodníků se dostal pod hranici 50 sekund. Tím dalším byl Švýcar Daniel Yule, který si díky tomu polepšil o sedm pozic na šestou příčku.

Na druhém místě skončil s mankem 61 setin Strolz a přidal druhou medaili z Pekingu. Předtím opanoval kombinaci.

Třetí byl se ztrátou 70 setin Foss Solevaag. Čtvrtý Kristoffersen ztratil 79 setin.

Na Noëlovu zlatou jízdu se můžete podívat zde: https://fb.watch/bcwqfRRwNg/